אודות

דוריאן ואוריאן מלמדים גלישה

מרכז Topsea לגלישה הוא הראשון מסוגו בישראל והוקם כדי ללמד  את כל היבטי הגלישה בכל הרמות. מיסד ומנהל המרכז הוא אוריאן קנצפולסקי. אוריאן הוא הבן הצעיר של טופסי האגדי אבי הגלישה בישראל שבין היתר יזם והמציא את קורס  המצילים הישראלי והיה הראשון להטמיע את ספורט הגלישה בארץ כבר מסוף שנות החמישים. טופסי היה מדריך לגלישה בעצמו ולימד את אמנות הגלישה במשך שנים רבות.  אוריאן, שהיה תמיד לצידו, למד את התורה מאביו.

אוריאן,גולש כבר 37 שנים הוא כיום בעל הניסיון העשיר ביותר בישראל בהדרכת הגלישה ניסיון של 33 שנים וגםמציל מוסמך  בים וגם  בבריכה. הוא בעל תואר בהוראה  ומורה בכיר ברישיון משרד החינוך.
ומלמד בתיכון ובחטיבת עירוני ה' בתל אביב קורס לגלישת גלים שהוא יזם. הוא רכז חינוך לגלישת גלים עבור ארגון גולשי הגלים בישראל והיה מורה גלישה במסגרת פרויקט לקידום נוער בחסות עירית תל אביב ובשיתוף עמותת "אל-סם".

אוריאן צבר ניסיון נוסף במשך תקופת לימוד אצל דוריאן פסקוביץ בבית ספרו שבקליפורניה, בית ספר הראשון והמוביל בעולם, ובסוף הצטרף לצוות המדריכים שכלל כמה מהגולשים  הטובים בעולם כמו כן עבד בתור מדריך בהוואי וובאוסטרליה.

אוריאן השתתף בכמה מתחרויות הגלישה ארציות ותמיד היה בן עשרת הגולשים המובילים בארץ. הניסיון שלו כולל גם נסיעות לכמעט כל פינה של כדור הארץ כדי לגלוש בגלים הכי טובים בעולם. מקומות כמו ארה"ב, אוסטרליה, אינדונזיה, קוסטה ריקה, פיג'י,  האיים המלדיבים,  האיים הקנרים וכמובן מולדת  הגלישה – חוף הצפוני בהוואי.
היום, במרכז Topsea לגלישת גלים, אוריאן מוביל צוות של מדריכים מסורים שמעבירים את הידע שלהם לדור הבא של גולשי הגלים בארץ.

במרכז טופסי לגלישה נצבר גם הרבה מאוד ידע על טיולי גלישה בעולם  ובמרכז מקימים טיולי גלישה מודרכים.

Facebook comments:

כתיבת תגובה