גלישה באיי אנדמן

איי אנדמן וניקובר הם טריטוריית איחוד בהודו.
קבוצת איים השייכת להודו, ושוכנת במפרץ בנגל שבדרום מזרח אסיה, בין הודו לאינדונזיה. קבוצת האיים מונה כ-250 איים, מתוכם כ-40 מיושבים, ושטחם הכולל הוא 8,249 קילומטר רבוע. באיי אנדמן וניקובר מתגוררים 350,000 איש, רובם הינדים. בירת הטריטוריה והעיר היחידה היא עיר הנמל, פורט בלייר.
השם אנדמן הוא שיבוש של שמו של אל הקוף ההינדי האנומן (או האנדומן), אחד האלים האהובים במיתולוגיה ההינדית, המסמל נאמנות והרמוניה.
היסטוריה
במשך אלפי שנים ישבו באיים שבטים מנותקים מן הציויליזציה והעולם החיצון. באמצע המאה ה-19 כבשו הבריטים את האיים והפכו אותם לחלק מהאימפריה שלהם בהודו. הבריטים הקימו בפורט בלייר בית סוהר שבו נכלאו לוחמי החופש שמרדו בשלטון הבריטי בהודו – כלא סלולר (Cellular Jail), כיום אתר תיירות מפורסם. האיים נכבשו על ידי יפן במלחמת העולם השנייה, וסופחו להודו עם קבלת עצמאותה ב1947 .
בשנת 2004 היכה באיים הצונאמי הגדול שפקד את חופי אסיה ומזרח אפריקה, שמוקדו היה כ-300 קילומטר בלבד דרומה לאיי ניקובר. תושבי אנדמן וניקובר סבלו רבות מרעידת האדמה והצונמי שבא בעקבותיה – כ-3,000 איש נהרגו, 5,500 איש עדיין מוגדרים נעדרים, ונגרם הרס רב לבתים ומקומות היישוב.

במרץ 2013 יצאתי עם חבר לגלישה באי שנקרא ליטל אנדמן  למקום ניתן להגיע דרך הודו בטיסה או בהפלגה התחנה הראשונה שתגיעו נקראת פורט בלייר שמה כמעט ולא תמצאו גלים לגלישה אבל משם ניתן לקחת מעבורת שיוצאת פעם ביום לליטל אנדמן נסיעה של 6 שעות במידה ועליתם על סירה מהירה יחסית

כדאי לבוא עם ציוד גלישה כי באי אין כלום
האי זול ולא מתויר אפשרויות הגלישה רבות אבל לא פשוט בכלל
הגישה לגלים בעיתית ותנאי הגלישה לא טובים כל הזמן יש ימים שקטים וימים עם רוח  שמשבשת את תנאי הים ,הרבה יתושים וזבובי חול ,

היתרון גלישה לבד זול מאוד ועם קצת מזל אפשר לתפוס גל טוב מאוד ברמה גבוה 4 כוכבים

עונת הגלים היא בין מרץ לספטמבר

גל שמאלי  בבאטלר ביי

Print Friendly, PDF & Email

Facebook comments:

כתיבת תגובה