גלשנים

במרכז טופסי לגלישה המרכז הראשון והטוב בישראל נצבר ידע רב כיצד להתאים גלשן לגולש לפי רמתו ומשקלו נשמח לעזור לכם לבחור את הגלשן האידיאלי עבורכם שיאפשר לכם להתקדם בגלישה בצורה הטובה ביותר.

במרכז טופסי יש גלשנים למתחילים משומשים במחירים ממש זולים ועד גלשנים בהזמנה לאלופי ישראל כמובן שכל אחד ואחת יקבלו את הגלשן האידיאלי עבורו.

בחירה של גלשן גלים זו אחת המשימות היותר קשות רוב הגולשים והמתחילים והמתקדמים שאנחנו פגשנו לא יודעים לבחור לעצמם את הגלשן המתאים להם ואז הם מוצאים את עצמם עם גלשן לא מתאים  גלשן שהוא לא מתאים יכול לתסכל מאוד ולגרום להרגשה של כישלון לעומת זאת גלשן שהוא מתאים יסב אושר גדול עבור הגולש.

קצת עצות לגלשנים למתחיל
בחירת גלשן (כל הנתונים מתייחסים לבנים ובנות כאחד)

 הגלשן הנכון עבורך ללמוד לגלוש צריך להיות גדול מספיק לחתור בקלות ולשבת עליו מבלי לשקוע אתה צריך לחשוב גדול תתרחק מהמודל של הגלשנים הקטנים  והצרים אתה תבזבז את זמנך במלחמה  עם הגלשן.

   את הגלשן בוחרים בהתאם לשלושה משתנים גובה הגולש, משקלו, ורמת הגלישה שלו. במידה  ואתה גולש מתחיל  כושר החתירה שלך נמוך ולכן קשה לך בהתחלה לנוע  במים לכן עליך לחפש גלשן גדול יותר, רחב יותר ועבה יותר (בהשוואה לגלשן שמשמש גולשים מתקדמים יותר), על מנת שיציף יותר, ככל שהגלשן מציף יותר כך קל יותר להתקדם במהירות ולתפוס גלים. גלשן גבוה רחב ועבה יציף יותר מקצר, צר ודק.

 ואילו מידות הגלשן לגולש מתחיל

גובה הגלשן יהיה לפחות 25 ס"מ מעל גובה הגולש  והחלק החשוב יותר זהו משקלו של הגולש והחלוקה היא כזו:

35-45 ק"ג יבחר גלשן גובה 178 ס"מ   ברוחב 48 ס"מ עובי 5.7 ס"מ לפחות.

46-55 ק"ג יבחר גלשן בגובה 190 ס"מ  ברוחב 48 ס"מ עובי 6.5 ס"מ לפחות.

56-65 ק"ג יבחר גלשן  210 ס"מ  ברוחב 49.5 ס"מ בעובי  7 ס"מ לפחות.

 66-75 ק"ג יבחר גלשן 228 ס"מ ברוחב 54 ס"מ בעובי 7.5 ס"מ לפחות.

 76-85 ק"ג יבחר גלשן  243 ס"מ ברוחב 54 ס"מ בעובי  7.5 ס"מ לפחות.

86-95 ק"ג יבחר גלשן 275 ס"מ ברוחב 54 ס"מ בעובי 7.5 ס"מ לפחות.

96-105 ק"ג יבחר גלשן  304 ס"מ ברוחב 60 ס"מ בעובי 9 ס"מ לפחות.

 הגלשן הזה יתאים לך לשנה הראשונה בגלישה לאחר מכן כאשר כושר החתירה שלך יהיה טוב יותר ותרצה לבצע תמרונים  חדים יותר, תקנה לך גלשן בעל מידות קטנות יותר. דרך צלחה.

הגלשן הגדול יתאים למתחיל

בחירת גלשן לגולש המתקדם

גולש מתקדם הוא גולש  שכושר החתירה שלו גבוה יכול לתמרן את הגלשן בקלות לכל הכיוונים ואז השאלות שמעניינות אותו זה איזה גלשן יאפשר לי לתמרן בצורה הטובה ביותר ייתן לי מהירות גבוה ויהיה לו אפשרות לתפוס הרבה גלים עם הגלשן  בשביל זה כבר תצטרכו לבוא למרכז טופסי כי נושא זה מורכב ואינדיוידואלי נשמח לעזור לכם ללא תשלום במרכז טופסי

Print Friendly, PDF & Email

Facebook comments:

תגובה אחת בנושא “גלשנים”

כתיבת תגובה