יגאל מספר חווית מעולם הגלישה

וואו לא יודע איפה להתחיל ולדבר על המקום המדהים הזה שנקרא ריו נקספה.
אחרי שהיינו חודש בפורטו אסקנדידו שבלשון המעטה לא ככ הסתדרתי עם הגלים הגבוהים והלוקליזם חשבתי לעצמי שאני כבר חייב לעזוב את פורטו לאיזשהו מקום שאולי יביא את החלומות שחלמתי על הטיול הזה קצת למציאות.. אבל איך שהגעתי לנקספה הבנתי שזה לא יקרה.. במקום זה קיבלתי פנטזיה של חודש.
מי שמכיר אותי קצת יודע שאני אוהב את חיי הלילה ויציאות ודברים אבל אני יכול לספר שבמשך חודש לא חשבתי על זה אפילו לרגע.. הרגשתי כאילו המקום מנקה אותי מכל חיי החומרנות והטכנולוגיה למשך חודש.
התעוררנו בבוקר מצאנו לנו בית עם שתי קומות עם מרפסת שצופה על כל הים הפסיפי המדהים הזה וירדנו קצת לגלוש. אני הייתי קצת כמו ילד בלונה פארק או בגן חיות עם עיניים פקוחות ופה פעור מסתכל על הנוף ופשוט מתפעם כל שנייה מחדש כאילו אני חווה 40 לידות בשנייה אחת. מים כחולים, שמש קופחת בלי טיפה של עננים, רוח אוף שור קלה, עצי קוקוס, הרבה דייגים, הכל ירוק והרים שאפשר אולי לראות בסרטים של טהיטי והוואי. אתה נכנס למים לבד רק אתה והחברים שלך ואתה מרגיש כמו בחלום,סרט, פנטזיה או במטריקס.

ריו נקספה
nekspa

כל זה כמובן בלי מילה אחת אפילו על הגלים המושלמים האלה..
גלים ארוכים מושלמים לצד שמאל לא נגמרים רכים וסלחניים קורצים לך רק תגלוש עליי רק תגלוש..
וואלה מה אני יגיד לכם, גלשנו ועוד איך גלשנו. סשנים ארוכים מאוד שכל אחד יורד גל של חצי דקה ובגלל החתירה הארוכה לפיק כולם חוזרים רק אחרי כמה דקות לפיק. אני חושב אישית שאם גולש רוצה להיות ברמה מטורפת הוא חייב לפה. רמת השיפור שאתה חווה פה בחודש מקבילה לשנה במקום אחר ול100 בערך בארץ.. אחרי שאתה גולש כמה שעות בגלים המושלמים האלה ובאווירה ככ טובה אתה יוצא מהמים חוזר לקבינה שלך מבשל לך איזה ארוחת אורז מפנקת שם לך קצת מוזיקה מסתכל על הנוף ומודה ליקום על שהביא אותך עד הלום. מגיע צהריים אתה נותן עוד שעה שעתיים גלישה יוצא החוצה מתפנן לך על הערסל במרפסת, רואה שקיעה אגדית נושם עמוק ויודע שהגעת למקום חייך. הלילה יורד אתה מפנק את עצמך באיזה יוגורט תות במחיר מופקע במכולת(שקל וחצי) הולך בלילה מואר כמו יום עם כוכבים כמו גרגרי חול ומרגיש כאילו אתה נמצא בסרט. לא משנה כמה קיטש אני שופך פה זה עדיין לא נותן ולו לרגע את ההרגשה של המקום הככ אמיתי הזה.
אני חושב שהקטע שהכי הדהים אותי זה שלאורך כל האזור אתה רואה חופים מושלמים ובתוליים ואתה רואה בית קטן צנוע עם חבל כביסה בחוץ עומד מול חופים שרואים רק בגלויות וגרים שם אנשים בפשטות, בערך ההפך המושלם מארסוף בארץ. הגעתי למסקנה שבארץ יש אולי 10000 אנשים שגרים בקו ראשון על המים אבל במקסיקו יש אולי 10 מיליון ואתה מקבל איזשהי פרספקטיבה על אושר ומערביות בעולם. בקיצור על הדף הזה אני חותם שלריו נקספה אני בטוח אחזור לחיי עם חברים/ חברה / משפחה או מה שזה לא יהיה וגם אני וקזה אמרנו שחובה לעשות שם מסיבת רווקים ככה שבועיים טרנקילו. אני זוכר שרותם סולרצ'יק אמר לי בחצי משפט לפני הטיסה שנקספה זאת חוויה רוחנית, אמרתי לעצמי שאני חייב לבדוק והוא באמת לא טעה אז בקיצור אם מישהו רוצה להגיע למקום בלי אינטרנט ולהיות קצת בחברה טובה ובעיקר עם עצמו הוא חייב להגיע לפרדייז הזה.

Print Friendly, PDF & Email

Facebook comments:

כתיבת תגובה